Yrd. Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi

0
1482

1974 Kilis doğumludur. Evli, 3 çocuk babasıdır. 1985 Kilis İnönü Ziraat İlkokulu; 1988 Kilis Atatürk Ortaokulu, 1991 Kilis Lisesi mezunudur.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Tıp Fakültesinde mezuniyetinden sonra Özel Meltem Hastanesi ve Doğumevi’ nde Başhekim Yardımcılığı ve Acil Sorumluluğu yapmıştır. 2006 yılında bu görevlerinden ayrılarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde Tabip Asteğmen ve Teğmen olarak Batman ve ilçelerinde vatani görevini yerine getirmiştir.

2007 yılında tekrar Özel Meltem Hastanesi ve Doğumevi’nde Başhekim Yardımcılığı ve Acil Sorumluluğuna dönmüştür.

2009 yılında başladığı asistanlık hayatı sonrasında, 2013 ‘de Sağlık Bakanlığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamlayarak Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı ünvanı almıştır. Ardından Mart 2014’de Kilis Devlet Hastanesine atanmıştır.

İşyeri hekimliği sertifikası sahibidir.

Kilis’te iki yıla yakın bir süre çalıştıkta sonra Ekim 2015’den beri Özel Meltem Hastanesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı ve Bölüm Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

T.C. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Anestezi Programında Yrd. Doç. Dr. olarak ders vermektedir.

Yurt içi ve yurt dışı mesleki dergilerde yayınlanmış makaleleri, yine mesleki kongrelerde sunulmuş posterleri mevcuttur. Özellikle bölgesel anestezi uygulamalarına yoğunlaşmış olup, periferik ve santral sinir bloğu uyguladığı binlerce hastası vardır. Kol ve omuz ameliyatlarında periferik sinir blokları, ayak ve alt karın ameliyatlarında santral blok uyguladığı birçok hasta serileri vardır.

Anne adaylarına “epidural anestezi ile normal doğumun avantajlarını ağrısız yaşatmak” için Prenses ( Ağrısız) Doğum uygulamaları ile adından söz ettirmiştir.

Meltem Hastanesi bünyesindeki Ağrı Polikliniğinde “Ağrısız Rahat Bir Hayat” sloganı ile migren, sırt, omuz, boyun kas ve kronik ağrılarında Tetik Nokta Enjeksiyonu uygulaması yapmaktadır.

Basın yayın hayatında aktif rol almıştır. Yeni Mesaj, Kilis Postası gazetelerinde, İcmal dergisinde makaleleri yayınlanmaktadır.

Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde konferanslar vermiş, seminer ve kongrelere konuk olarak katılmış, sunumlar yapmıştır.

İstanbul Tabip Odası, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği, Türk Yoğun Bakım Derneği, Tıbbiyeliler Cemiyeti Derneği İstanbul Şubesi üyesidir.

Paylaş
Önceki haberEpidural Doğum Fiyatları
Sonraki haberİletişim

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here